Територіальні органи ДПС
у Кіровоградській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Переваги подання звітності в електронному вигляді

18.03.2021

1 березня 2021 року закінчився термін подання річної податкової звітності юридичними особами та фізичними особами - підприємцями. Деклараційна кампанія для громадян триватиме довше – до 1 травня 2021 року.

Цьогоріч суб’єкти господарювання подавали річні звіти в умовах карантину.

Зважаючи на епідеміологічну ситуацію, в дистанційному поданні звітності мають бути зацікавлені не тільки податківці, а й, насамперед, платники податків. Тим більше, що для цього існує достатньо електронних сервісів як ДПС, так і інших комерційних пропозицій.

За результатами декларування по Олександрійській ДПІ (м.Олександрія) за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку подано 73% декларацій, в т.ч.:

 • по юридичних особах – 82%;

 • по фізичних особах – 67%.

По Олександрійській ДПІ (Олександрійський район) за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку подано 75% декларацій, в т.ч.:

 • по юридичних особах – 85%;

 • по фізичних особах – 60%.

 

Перший меседж для платників податків: подання звітності в електронному вигляді - це взаємна безпека податкових відносин. Саме в силах платників податків звести податкове спілкування під час подання звітності та отримання адміністративних послуг до мінімуму задля спільного здоров’я. Навіщо йти до податкової, якщо всі необхідні процеси можна здійснити дистанційно, швидко й безкоштовно?

По-друге: як пам’ятають платники єдиного соцвнеску, під час цьогорічної кампанії декларування змінилися форми звітності з ЄСВ для роботодавців і фізичних осіб – підприємців. Така ситуація зайвий раз засвідчила, що звітність, подана за допомогою Інтернету, приймається інформаційною системою ДПС з першого дня зміни форми швидко і без помилок.

Попереду ще одна серйозна зміна звітності. З 1 квітня 2021 року матимемо новий об’єднаний звіт «ЄСВ + 1ДФ», за неправильне подання якого передбачена відповідальність, та нову декларацію з єдиного податку. Запевняємо, що ми швидше опануємо ці оновлені звіти саме в електронному форматі.

 

Враховуючи вищезазначене, пріоритети електронної звітності очевидні:

 • економія робочого часу, коли немає необхідності відвідувати податкову інспекцію, купувати бланки звітності;

 • електронна звітністьне потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання;

 • наявна гарантія автоматичної перевірки підготовлених документів на наявність арифметичних помилок та описок;

 • при введенні нових форм декларацій платник податківавтоматично отримує можливість оновлення версій форматів;

 • інформацію щодо стану розрахунків стосовно сплати податків тазаборгованості перед бюджетом (податковий орган щомісячно висилає повідомлення про наявну заборгованість перед бюджетом);

 • підтвердження доставки звітності (податковий орган висилає квитанцію про отримання податкової декларації каналами телекомунікаційного зв'язку);

 • конфіденційність інформації.

Отримати безкоштовно електронні ключі можна в приміщенні Кропивницької державної податкової інспекції, звернувшись  за адресою: м. Кропивницький, вул. Глинки, буд.2 (Центр обслуговування платників).

Ключ ЕЦП дійсний два роки. Якщо строк дії ключа закінчується, за новим не треба йти до податкової. Вам потрібно встановити на комп'ютер програму «ІІТ Користувач ЦСК-1».

Ще можна це робити онлайн. На сайті Кваліфікованого постачальника електронних послуг податкової перейдіть на сторінку повторного (дистанційного) формування сертифікатів за електронним запитом.

Додайте ключ, введіть пароль і підтвердить, що підписуєте договір «Про надання електронних довірчих послуг».

Крім того, ЕЦП можна отримати й у банку, якщо він має свій АЦСК. Так, ПриватБанк видає своїм клієнтам ключі ЕЦП, якими можна підписувати податкову звітність, документи, використовувати для входу в кабінет платника.  

 

Олександрійська ДПІ

Головного управління ДПС у Кіровоградській області